Dilko Kids Tıklayın Arayalım
Şişli-Osmanbey
0212 224 23 24
Bakırköy
0212 570 95 45
Kadıköy
0216 414 91 51

Altunizade
0216 651 15 82

Gaziosmanpaşa
0212 563 71 81

   
   
Dilko Kids | Sıkça Sorulan Sorular
Çocuğumun gelişimini nasıl takip edebilirim?

Öğrencimizin dil gelişimi ile ilgili takibini öncelikle bilgi sahibi olarak yapabilirsiniz. Kurumumuz tarafından bilgilendirme süreci şu şekilde yapılmaktadır.

• Öğretmenlerimiz, her ay sizlere “veli bülteni” başlığı altında bir mini gazete göndermektedirler. Bu gazetede öğrencimizin o ay öğrendiği tüm konular ve kelimelerin listesini bulabilirsiniz.

• Öğretmenlerimiz kursumuzun başlaması ile birlikte sizlere düzenli olarak telefon ile ulaşmaktadırlar. Yapılan aramalarda çocuğunuzun özelinde gelişim çizelgesi size anlatılmaktadır.

• Her dersin sonunda öğrencilerimize verilen çalışma kağıtları, öğretmenlerimiz tarafından değerlendirildikten sonra öğrencimize geri verilmektedir. Bu çalışma kağıtlarının üzerinde yazılan yorum ve notları takip ederek öğretmenlerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

• Her dönem sonunda öğrencilerimize bir gelişim raporu (karnesi) verilmektedir. Bu raporda yer alan değerlendirme sonuçlarına dikkat edebilirsiniz.

Çocuğum İngilizce konuşabilecek mi?
Bu sorunun yanıtı evet… Ancak asıl sorun ne zaman ve nasıl?

Konuşma doğal ve rahat ortamda gerçekleşebilen bir eylemdir. Öğrencimiz sınıfta arkadaşlarının arasında, öğretmenlerinin yanında, kısaca hata yapması halinde onu yargılamayacak bir ortamda cümleler kurabilir.

Ancak sizler çocuğunuzun İngilizce konuştuğunu kendisine direk sorulan sorular ile test edemezsiniz. Bu konuda uygulanabilecek en iyi yöntem iki şeyi gözlemlemektir.

• Çocuğunuza eve geldiğinde “ bu gün ne öğrendiniz?” sorusunu sormak yerine, ondan size her gün öğrendiği bir kelimeyi ve ya kalıbı öğretmesini isteyerek bu sürece dahil olabilirsiniz.

• Öğrencilerimize konuşma odaklı ödevler veriyoruz. ( Video çekimleri, ses kayıt projeleri, bilgisayarda çizgi film yaparak seslendirmek... vb gibi) Bu ödevlerini destekleyerek birlikte izleyebilir ve teşvik edebilirsiniz.

Çocuğum özel okul öğrencisi ile aynı programı mı görüyor?

Bu soruya hem evet hem de hayır diye cevap verebiliriz.
Öncelikle özel okul programı derken neyi kastettiğimize bir bakalım. Bir özel okul öğrencisi, haftada minimum 10 maksimum 16 saat arasında değişen aralıkta İngilizce dersi almaktadır. Bunu bir yıla vurduğumuzda haftada 10 saat İngilizce gören bir özel okul öğrencisi yılda ortalama 35 hafta ders görmektedir– ki bu da 350 saate denk düşer. Bizim programlarımız haftada 4 saat’den yılda 120 saat’e uzanan bir programdır. Bu nedenle yıl bazında düşündüğümüzde bir özel okul öğrencisinin gelişimi doğal olarak çok daha hızlı olacaktır.

Bu sebeple, saat farkı dikkate alındığında özel okul programı ile aynı değiliz.
Ancak; 1. sınıftan 8. sınıfa kadar işlenen konulara baktığımızda konularımız bu müfredat ile aynı özellik göstermektedir. Programın konuşma ve beceri bazlı olması da benzer noktalarımızdır.

Çocuğumun aldığı İngilizce derslerinin okul derslerine katkısı olacak mı?

İngilizce her şey gibi kullandıkça gelişen bir beceridir. Okulda almış olduğu eğitimin yanı sıra, kursumuzda görmüş olduğu konuşma odaklı konular öğrencimizin dili kullanmasını sağlayacak ortamlar oluşturmaktadır. Bu nedenle elbette ki dışarıdan destek almayan sınıf arkadaşları ile kıyaslandığında daha hızlı bir ilerleme gösterecektir.

Ancak bire bir okul müfredatı ile aynı derslerin anlatıldığı etütlerimizi takip etmesi öğrencimizin okul derslerine asıl katkı sağlayacak çalışmadır.Bu çalışmalarda Dilko Yayıncılığın MEB müfredatına uygun hazırlanmış İlköğretim İngilizcesi yayınları kullanılmaktadır.


Ön Kayıt Formu

Dilko Kids
» Hakkımızda
İlköğretim İngilizcesi
» Eğitim Modelimiz
» Seviye ve Programlar
» İngilizce Kursu Derslerimiz
» Ölçme ve Değerlendirme
» Eğitim Materyalleri
Rehberlik
Etkinlikler
Yayınlar
Galeri
Sıkça Sorulan Sorular
İnsan Kaynakları
Şubelerimiz

   
Copyright © 2014-2015 dilkokids.com | Tüm Hakları Saklıdır.
İngilizce Kursu   Yds Kursu   Toefl Kursu   Ielts Kursu   Toeic Kursu   Sat Kursu